Statické posudky na tělocvičnu

Statické posudky na tělocvičnu

Spolek Otevřené informace, z.s., požádal Městský úřad začátkem září 2017 o zveřejnění či zaslání statického posudku na tělocvičnu, který si město začátkem roku 2017 objednalo.

Žádost, odpověď, posudek firmy RECOC, u které byl posudek objednán a další 3 oponentní posudky, o kterých není známo, že by byly objednány, jsou přílohami této zprávy.

MMpB – posudek na tělocvičnu – žádost dle 106_1999 Sb

8716-2017_odpověď_na_žádost_o_informaci_podle_zákona_č._1061

RECOC_1cast

RECOC_2cast

1._posudek_stanovisko_kontrolni_zaverecne

2.posudek_stanovisko_oponentni

3.posudek_stanovisko_autor_

4 Replies to “Statické posudky na tělocvičnu”

  1. Mohl by nekdo z Otevrene informace,z.s. sdelit svuj nazor na ty posudky a stanoviska a jejich zavery k jiz postavene telocvicne? Maji se rodice obavat, pokud se v budoucnu ukaze, ze bezpecnost te stavby pro vyuzivani jejich potomky je nejista?

    1. První, nejrozsáhlešjí, nejkomplexnější a nejdražší posudek praví, že projekt, realizace a ani konečná stavba nejsou podle norem a při krizových stavech, tj. souběh větru a námrazy může způsobit pád střechy … Ostatní posudky neříkají, že stavba je dle norem, ale lze z nic vyčíst, že by tělocvična spadnout neměla… Je na každém, zda se přikloní k autorizovaným inženýrům společnosti RECOC, nebo k autorizovaným inženýrům oponentních posudků. Jelikož město půl roku tajilo první posudek a potajmu si nechalo udělat další tři, je na místě být opatrný.

  2. Dekuji pane inzenyre Jirovsky za vasi objektivni odpoved.
    Jestlize tedy mesto ten autorizovany posudek a zavery RECOC tajilo, jakym zpusobem by se o techto skutecnostech mela dozvedet sirsi verejnost. Treba byste mohl pozadat nektereho z nekoalicnich zatupitelu, aby to ustne rekl na nejblizsim zasedani zastupitelstva mesta. Bude to pak v zaznamu.

  3. Dobrý den, opoziční zastupitele jsem požádal, aby bod „tělocvična a statické posudky“ byl zařazen na nejbližší jednání zastupitelstva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *